Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Kdo so hudobni vinogradniki (Prim. Mt 21,13-43)?

Jezusove prilike razodevajo Boga, obenem pa so ogledalo v katerem vidimo sami sebe, naše župnije, mesta, narod… Umorjeni sin o katerem govori Jezus je On sam. Torej gre za umor Boga, za največji zločin, za višek zla! Namesto vesele trgatve in hvaležnosti, vojna! Namesto mošta, kri!

Skušnjava, da iz Cerkve izženemo Kristusa in zavržemo evangelij ter se ravnamo po človeških merilih, je prisotna skozi vso zgodovino Cerkve. Ko na mesto, ki pripada Bogu postavimo razne ideologije, »umorimo Boga«. V resnici ne umorimo Boga ampak samega sebe, kar je v popolnem nasprotju z zdravo pametjo. Ko kristjani ne živimo po evangeliju, ko vero privatiziramo, se spuščamo v razne vojne…, smo hudobni vinogradniki.

»Božje kraljestvo se vam bo vzelo«. Trde besede! Hudobneži bodo izgubili vse. Toda Božji načrt je čudovit.  Umor Sina ne more zaustavi Božje ljubezni. Nastalo bo »novo ljudstvo«, ki bo dajalo sad. Bog bo poskrbel za »novo rodovitnost«. Božji načrt je močnejši od vseh zarot, izdaj in umorov.

»Naj bomo narod Jezusov!« (F. Terčelj) Jezus, upodobi naša srca po svojem Srcu!

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: