Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Bog blagoslavlja stvarstvo

Bog blagoslavlja vse, kar je ustvaril. Blagoslov pomeni drugemu želeti življenje, veselje, srečo, rodovitnost.

Nasprotje blagoslova je preklinjanje: »Ne želim, da živiš; svet bi bil boljši, če te ne bi bilo; želim ti, da zboliš za rakom, umreš v prometni nesreči…«. Jezus nam naroča, da blagoslavljamo. Da blagoslavljamo celo tiste, ki nas preganjajo!

Človek blagoslavlja Boga

Z blagoslavljanjem Bogu priznavamo, da je Gospodar življenja; priznavamo resnico o našem odnosu s Stvarnikom. Vera nas ne odrešuje trpljenja, bolezni, nesreč, preganjanja in smrti. V veri vemo, da nas Bog ljubi tudi v najtežjih preizkušnjah.

Blagoslavljanje prinaša srečo

Kdor blagoslavlja, je obvarovan jeze, žalosti in maščevanja. Blagoslavljanje zdravi naše rane in zmanjšuje škodljivi stres, žalost in depresijo. Posledica blagoslova so boljši odnosi in manj sovražnosti med nami. Kdor blagoslavlja druge, spoštuje tudi samega sebe. Srečni so ljudje, ki verujejo v Božji blagoslov, se zavedajo svojega dostojanstva in živijo v dobrih medčloveških odnosih.

Blagoslovljeno leto 2023!

Naj vas Bog obdari s potrpežljivostjo, veseljem in rodovitnostjo!

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: