Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Kakšna njiva smo?

Sejalec je Jezus sam. Boljšega oznanjevalca ni! Seme je Božja beseda. Boljše besede ni! Rodovitnost najboljšega semena, ki ga seje najboljši Sejalec je odvisna od tega, kam seme pade, od terena. Osredotočimo se na teren – na nas same!

I. Cesta in ptice roparice. Javno mnenje. »Vsi tako delajo«.  »Nimam časa za Boga«. So druge bolj pomembne stvari.« 

II. Kamen. Navdušenje.»Kako lepa je naša vera!« »Kako lepa slovesnost!« Ko pridejo težave…

III. Trnje. Skušnjave. Skrbi. Aktivizem.Pretirana skrb za kariero, zdravje, uspeh….

IV. Lepa njiva. Rodovitnost. Bogati sadovi. Lepota. Veselje. Čudovite oblike, vonji in okusi sadov!

Nasprotje lepe njive je neoplojena puščava, praznina, osamljenost in žalost. Jezus nas spodbuja, da razmišljamo. Ne oznanja ideologije, ki jo moramo sprejeti. Spodbuja nas, da iščemo in spoznavamo resnico. Tudi resnico o sebi. Brez vere ne moremo zares živeti. Naša vera ni prava, če ne omogoča življenja.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: