Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

JEZUS JE Z NAMI

Tako kot k učencem, tudi k nam prihaja Jezus. Ker so naše duhovne oči slabotne, ne spoznamo Jezusa, ko prihaja.

Ognjevitega apostola Petra Jezusova bližina tako prevzame, da svojega Gospoda prosi, naj mu dovoli priti k njemu po vodi. Prvi koraki so trdni, kmalu pa se Peter prestraši vetra in valov in se začne potapljati. Na pomoč pokliče Jezusa, ki mu ponudi roko in ga pokara: »Malovernež, zakaj si dvomil?«

Tudi naša zaupanje – vera se zdaj dviga zdaj pada: dviga se, če gledamo na Jezusa, pada, kadar gledamo na nevarnost.
Če zaupamo v Jezusa, bomo lahko pogumneje stopali skozi življenje.     

MATI MARIJA PAZI NA NAS KAKOR NA SVOJE OTROKE

 Pred nami je praznik Marijinega vnebovzetja (15. avgust). Ona je naša dobra mati, ki pazi na svoje otroke, posreduje za nas v nebesih. Ona je naš vzor.

Prosimo Našo Gospo, da nam pomaga prinašati Kristusovo veselje v naše družine, našim znancem, prijateljem, vsakomur.

Na priprošnjo naše vnebovzete Gospe prosimo za luč Svetega Duha na našem življenjskem potovanju. Naj bo v nas pogum in zaupanje v Božjo in njeno materinsko pomoč na slehernem koraku. Po njeni zaslugi naj iz našega vsakdana vselej izžareva veselo praznovanje vere in ljubezni do Kristusa, ki ga je ona sama prinesla med nas, da bi nas popeljal v resnično Življenje.

Po: papež Frančišek, 2013

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: