Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Za kaj vse smo lahko Bogu hvaležni?

Za tuzemske darove, za zdravje, za streho nad glavo…! Še za kaj drugega?

Naša »gobavost«?

Gobavci se niso skrili. Šli so naproti Jezusu in ga prosili usmiljenja. Jezus nikogar ne obsoja, nikogar ne izključuje! Gobavcem je pomagal. Bog ljubi vse ljudi, tudi neverne, hudobne, bogokletnike… Žal se tega ne zavedamo.

Kaj povzroča naše bolezni in žalost? 

Onesnažen zrak, voda, uporaba strupov v kmetijstvu, konzervansi v hrani… gotovo niso v prid našemu zdravju. Našo nesrečo pa povzroča tudi določen način razmišljanja, nerazlikovanje med dobrim in zlim, vztrajanje pri tradiciji, ki je slaba… Najstrašnejša gobavost je nehvaležnost.

Bistvena razlika med ozdravljenimi gobavci

Ozdravljenih je bilo vseh deset. Le eden se je Jezusu zahvalil za ozdravljenje. Hotel je več. Želel je stopiti v odnos z Zdravnikom. Ni se zadovoljil z zdravjem, hrepenel je po odrešenju. In ta je bil Samarijan – tujec, grešnik, heretik, nevernik…

Gospod, hvala za vero, hvala za tvojo ljubezen, hvala za to, da si in si z nami, za nas.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: