Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Kaj pomeni »biti izvoljen«?

Izraelsko ljudstvo je bilo izvoljeno. Ne zato, da bi si Boga privatiziralo, temveč z namenom, da bi po njem Boga spoznalo vse človeštvo. Razumevanje izvoljenosti, kot izvoljenost »arijske rase«, »komunistične partije« in drugih sodobnih mesianizmov od človeka zahteva, da je v službi teh človeških konstruktov. To se je v preteklosti izkazalo za velike zablode človeštva. Zakaj bi bilo danes drugače?

Ljubiti pomeni dajati in prejemati

Človek se lahko zares uresniči le v ljubezni. Zato je tako pomembna družina, pa tudi druge človeške skupnosti, kjer prihaja do pristnih osebnih odnosov: do spoštovanja, odpuščanja, dialoga, sodelovanja v medsebojni ljubezni, ki temelji na resnici in pravičnosti.

Potem – prej

Kristjani se zavedamo, da nismo »prej«, ampak »potem«. Najprej je izvir, nato reka. Najprej je Bog in njegova ljubezen do vsakega človeka ter do vsega ustvarjena. Šele potem smo mi, ki smemo s svojim življenjem pričevati za to ljubezen, za »Jagnje Božje«, ki se daruje za naše odrešenje. Nezaslišano! Bog je naš služabnik!

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: