Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Molimo za domovino

Gospod, blagoslavljamo tvojo dobroto. Ti nas učiš govoriti, hoditi, delati in praznovati.

Slavimo te ker nas vabiš k sebi, nas ljubiš in vzgajaš. Dan za dnem, vedno znova želimo biti Tvoji učenci. Zahvaljujemo se ti za vse Tvoje milosti in varstvo.

Hvala za naše prednike, katerih DNK nosimo v sebi, v njih pa je podpis Stvarnika. Naj bomo ponosni na svoje korenine in razvijamo dediščino prednikov, trgujemo s svojimi talenti in pri tem ostanemo zvesti našim družinam, otrokom, zemlji, morju, zraku, kmetijam, vasem, mestom, službi, narodu, slovenskemu jeziku in kulturi, krščanski veri in Cerkvi. Mati Marija in sv. Jožef, izprosita milost našim družinam, da bodo odprte za življenje in šola ljubezni za nove rodove.

Sveti Duh, navdihuj može in žene, ki nas vodijo. Njim in nam vsem podeli zdravo pamet in ustvarjalni pogum!

Emanuel – Bog z nami, obvaruj nas vsega, kar ogroža naše telesno, duševno in duhovno zdravje. Prebudi v nas solidarnost, da bomo pomagali tistim, ki so nesrečni, žalostni, osamljeni in obupani. Naj se, kljub razlikam, veselimo drug drugega, preraščamo nasprotja ter se trudimo za življenje v edinosti in medsebojnem spoštovanju. Ob vseh prizadevanjih, uspehih in razočaranjih naj se zavedamo, da je naš končni cilj onkraj tega sveta. Naše sedanje življenje vodi, spodbuja, določa in zaznamuje Večna Domovina. Zato je v nas vedrina, upanje in veselje. Amen.

Vabilo k molitvi in postu za domovino


Devetdnevnica:

16. 6. – 24. 6. 2022

Vabljeni, da vsak dan za domovino molimo en del rožnega venca.

Ob 5h zjutraj se lahko pridružimo molitvi rožnega venca preko valov Radia Ognjišče.

24 ur molitve in posta za domovino:

Torek, 21. 6. (od 18.30) – srede 22. 6. 2022 (18.30).

21. 6. 2022 se od 18.30 – 22. 6. do 18.30 lahko pridružite preko ZOOM-a povezavi: www.youtube.com/Druzinamedia.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: