Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Božjega kraljestva ni mogoče zaustaviti. Neopazno se krepi; kot rastejo povrtnine, kot deluje kvas. Četudi človeštvo drvi v povsem drugo smer, se bo udejanjilo. Na koncu bodo uničeni vsi pleveli, vse oblike zla, vse kar nas razčlovečuje.

Kar je Bog ustvaril, je lepo. Materialni  svet je dar. Zavračanje in zaničevanje tega sveta; razumevanje telesa, kot ječe duha in prizadevanja za osvoboditev od telesa, je preklinjanje Boga.

Neprestano smo izvani, da se soočamo z zlom. Skušnjava, ki nas ogroža je v tem, da ne upoštevamo rasti in časa; da cerkveno občestvo postane skupnost izbrane in samozadostne elite; da ni vzgojnega prizadevanja; da nimamo poguma za soočenje z ideologijami; da se delamo, kot da ljuljke ni; da hlepimo po čudežih, ki bi skrajšali za rast potreben čas. Morda pa smo celo nestrpni fanatiki in bi pobili vse, ki delajo zlo. Že ljulke ni mogoče izruvati izmed pšenice! Kako bomo ločili dobre ljudi od hudobnih? Človek ni rastlina! Pšenica in ljuljka je v vsakem izmed nas! Taktika hudiča, ki je odličen aktivist in organizator številnih demonov je: 1. sejanje dvoma in odvračanje ljudi od Boga; 2. zapeljevanje v greh; 3. zanikanje kazni. »Ne bo mi uspelo živeti po krščanski veri. To je zame pretežko«. Si poskusil? Božja taktika in iznajdljivost neskončno presega sposobnosti Hudiča! Pomislimo na vsakodnevno življenje! Kako rastemo kot osebe? Kako se krepijo odnosi v zakonu in družini? Napredujemo v ljubezni in veri?

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: