Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan


KAKŠNA ZEMLJA JE MOJE SRCE

Božja beseda je moč  življenja. Prerok Izaija v današnjem prvem berilu zatrjuje, da je Božja beseda kakor dež, ki pade na zemljo in jo naredi rodovitno. Kako to, da blagodejni dež Božje besede v naših srcih ne povzroči nobene spremembe?
Mogočih je več odgovorov in vsak ga mora dati zase. Mnogokrat Božja beseda do našega srca sploh ne seže. V njih je vse polno drugih misli, zamisli, modrosti in skrbi, tako da za Božjo besedo ni prostora. Morebiti Božjo besedo slišimo, a jo nočemo razumeti. Morda smo preveč površni. Morda nam prevelika grešnost zadušijo rast Božjega v nas.
Jezus pravi: Storiti moramo vse, kar je v naši moči in dopustiti Bogu, da deluje v našem življenju.    
Končno Jezus pravi, da je nekaj takih, ki Božjo besedo ne le sprejmejo, ampak jo tudi »umevajo«, po njej živijo. To so ljudje hvaležnega srca. Bodimo prepričani: seme je dobro in Bog je pripravljen dati tudi vse drugo, da bi to seme lahko vzklilo, raslo in dozorelo.
Vprašanje je le, kakšna zemlja je naše srce.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: