Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Svetovni dan misijonov

Živimo v okolju v katerem prevladuje potrošniška in poganska kultura. Smo kristjani zares kristjani in misijonarji v okolju, ki ni krščansko ali pa smo tudi mi del prevladujoče kulture? S svojim življenjem pričujemo za lepoto krščanske vere? Kakšen je naš odnos do tistih,  ki so se od cerkvene skupnosti in morda tudi od vere oddaljili?  Se znamo vanje vživeti in biti z njimi sočutni, ko se znajdejo v težavah. Jim želimo Božjega blagoslova in zanje molimo?  Ali pa svojo vero vsiljujemo, drugače misleče žalimo in se iz njih norčujemo?   

Jezus, usmili se me!

Ta vzklik je molitev, ki jo najdemo v evangeliju, je krščanska molitev, obenem pa je pristna človeška molitev. Je tudi del liturgije v prvem delu svete maše. Pri kesanju molimo: «Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison»; Gospod, usmili se; Kristus, usmili se; Gospod, usmili se. Ne gre le za kesanje nad svojimi grehi in prošnjo za odpuščanje. Bog ne le, da odpušča naše grehe; Bog nam daje življenje, nam odpira pogled, odpira vrata v praznovanje in v lepoto nebeškega Jeruzalema. Slepi Bartimaj je kričal, vpil, prosil Jezusa, da bi videl. Ne bodimo tiho, tudi mi prosimo: Gospod, daj da spregledam!

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: