Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Molitev niso zgolj besede

Ne gre v prvi vrsti za to, da znamo in izgovarjamo določene obrazce, temveč za ljubeč odnos z Bogom, za našo odprtost za Božje darove. Nekdo, ki vsaki dan hodi mimo restavracije, v kateri vidi pripravljene mize, natakarje in goste, sam pa nikoli ni bil gost, v bistvu te restavracije ne pozna.

Moliti se naučimo tako, da molimo.  

Plavati se naučiš tako da plavaš smučati, tako da smučaš; kolesariti tako, da sedeš na kolo, voziti avto tako, da sedeš za volan… Moliti se naučiš tako, da moliš. Molitev je skupna človeška izkušnja; molijo tudi budisti, hinduisti, muslimani, judje…Človek je bitje, ki moli. V čem je posebnost krščanske molitve?

»Molitev je izguba časa!«

 Kot bi rekli, da mobilnega telefona ni potrebno napolniti, ni potrebno jesti in piti, dihati… Zakaj nekoga, ki gre vsaki dan k sv. maši obtožujejo, da je verski fanatik, zmešan, bolan? Mar ni večja patologija to, da nekdo pride v cerkev le nekajkrat na leto?

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: