Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

KAR JE BOG ZDRUŽIL, TEGA NAJ ČLOVEK NE LOČI

Jezus je pokazal na temelj, na Božji načrt, princip, ideal zakonske skupnosti. To ne pomeni, da Bog ne ve za naše polomije, za človeško krhkost, za prepire, ločitve, mnoge žalostne zgodbe… Kljub dejstvom, ki so taka kot so, je pomembno, da imamo pred seboj jasne cilje!

Danes obstajajo pojmovanja zakona, človeka in življenja, ki so daleč od krščanstva!

Sploh vemo kaj je krščanski zakon?Zakaj se in kdaj se cerkveno poročiti?

Kaj je ljubezen?

Ljubezen pomaga drugemu dihati.Je potovanje, ki se ne konča do zadnjega diha. Ljubezen ni zgolj darovanje stvari, ki jih imamo ampak sebe, tega kar smo. Ljubezen ni »posedovanje drugega«. Kdor ljubi želi drugi osebi dobro in je pripravljen za to zastaviti svoje življenje. Žrtvovanje brez ljubezni je absurd, ljubezen brez žrtvovanja je iluzija. Most med možem in ženo je trden, če oba verujeta v Božjo ljubezen, če si oba želita in se vedno znova odločata, da želita drug drugega ljubiti, kot ju ljubi Bog; če se njuna ljubezenska izjava glasi: »Danes te želim ljubiti bolj, kot sem te ljubil včeraj!«

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: