Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Ne imenujte se Učitelji.

Le eden je naš Učitelj. Vsi smo učenci. Seveda so starši starši in otroci otoci. Učitelji v šoli so potrebni, prav tako predsedniki, direktorji, papež, škofje, duhovniki… Toda pred Bogom smo vsi učenci!

Ne imenujte se Očetje.

Eden je naš nebeški Oče. Mi smo njegovi sinovi, med seboj pa bratje. 

Ne imenujte se Vodniki.

Eden je naš vodnik – Kristus. Mi smo vsi romarji.

Trije glagoli prekletstva, če jih absolutiziramo: Imeti. Vzpenjati se. Ukazovati.

Trije glagoli blagoslova, ki usmerjajo naša prizadevanja v pravo smer: Dajati. Sestopati. Služiti.

Jezus je dovršitev starozaveznih prerokov, ki so opozarjali na zablode izvoljenega ljudstva.

Graja držo farizejev, pismoukov in saducejev. Izreka »gorje!«; v 23. poglavju Matejevega evangeliju kar  sedemkrat!  Hoče nas obvarovati farizejstva, ki se prikrade v nas. Jezus je bil blizu grešnikom, odpadnikom, cestninarjem… ». Ne potrebujejo zdravnika zdravi, ampak bolni«. Jezus graja farizeje, ker tudi njim želi dobro. Hinavščina je smrtonosni virus, ki mrcvari našo dušo in nas vodi v duhovno smrt. Cepivo? Jezusove besede. 

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: