Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Smisel našega življenja je v potovanju k nebeškemu Očetu, k Luči, v polnost življenja. Pogosto pa doživljamo povsem nasprotno. Dejstvo je, da »ne gre vse dobro«, da se obljube ideologij ne uresničujejo, četudi imajo še tako veliko podporo medijev in jim ljudje množično nasedajo. Soočamo se z grozljivo močjo zla, s krivicami, z odpadom od vere, z zakonodajo, ki je v nasprotju z evangelijem, z manipulacijami… Na zunaj je bil Jezus iz Nazareta poražen. Ni prepričal velikih duhovnikov, pismoukov in farizejev. Iz njega so se mnogi norčevali in ga poniževali. Bil je križan in usmrčen. Da bo tako, je že vnaprej tudi sam napovedal. Napovedal pa je tudi, da bo tretji dan vstal. Čeprav se je zdela nemogoča in čeprav je ne moremo razumeti, se je njegova obljuba uresničila.

Marija iz Magdale, apostoli in množica drugih učencev so priče, da so se Jezusove napovedi uresničile. Kaj to pomeni za nas? Da človeška moč in človeški zakoni niso absolutni, četudi so bili izglasovani z veliko večino.  Prepričanje, da so Herodi, Pilati, Kajfeži; WEF, WHO in množice (demos) absolutni suvereni, je nesprejemljiva zabloda in povsem zgrešena iluzija, četudi je to moderna dogma, četudi politična korektnost prepoveduje dvomiti vanjo. Kriza v kateri se je znašlo človeštvo je sama po sebi dobra, ker nas opozarja, da hodimo po napačni poti.

Vstali Jezus nas vodi na zelene pašnike…Naj bo Velika Noč dan hvaležnosti in veselja nad tem, da smo odrešeni!

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: