Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

»Ljubite svoje sovražnike!«

Tega stavka v Stari zavezi ni. To naročilo nam daje Jezus. V Stari zavezi je bilo maščevanje v nekaterih poglavjih Svetega pisma znamenje gorečnosti in kreposti. Jezus sporoča, da je »maščevanje Boga« iluzija človeka. Bog ni tak!

»Če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo lice…«

Mar moramo dovoliti, da nas drugi izkoriščajo in zatirajo? Moramo molčati in govoriti sami sebi: »Nič se ne da spremeniti«? Ne, ne smemo biti pasivni! Krivici in nasilju smo se dolžni upreti. A ne s sovraštvom in maščevanjem. Tiran nas ne more prisiliti, da ga sovražimo. Nastaviti drugo lice ne pomeni mazohizma! Pomeni ohraniti srce živo in se ne zapreti za ljubezen. Primer: dekle, ki jo je zapustil fant, je prizadeta, žalostna in jezna. Sklene, da svojega srca ne bo dala nikoli več nikomur.  S to odločitvijo se zapre za ljubezen in ubije svoje srce. Vrniti zlo z zlom pomeni sovražniku priznati dvakratno zmago; sovražnik nam je naredil zlo in obenem dosegel, da smo tudi mi postali zlobni.

Vedno delaj dobro!

Kdor dela dobro, živi dobro. Kdor dela zlo, živi slabo. Naše »maščevanje« naj bo odpuščanje. 

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: