Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

»Ko bi vsi prerokovali!« (Mojzes)

Štiri vrste ljudi

  1. Tisti, ki služijo Bogu. Boga so že našli in ga neutrudno iščejo še naprej.
  2. Iskalci. Boga iščejo, a ga še niso našli.
  3. Tisti, ki Boga niso našli in ga sploh ne iščejo.
  4. Tisti, ki so Boga našli, a mu ne služijo.

Prvi so pametni in srečni; drugi so pametni in nesrečni; tretji so neumni in nesrečni; četrti so v službi demonov in zla. Ti so hujši od ateistov. Poznavanje resnice ne preprečuje, da bi bili še zlobnejši. Najhujše zlo ni nevednost in mesena šibkost. Najhujše zlo je zavestno služenje demonom.

V vsakem izmed nas poteka spopad. Morda stalno, lahko pa le občasno in v določenih situacijah, v nas prevladuje eden izmed zgornjih tipov človeka. Druge lahko »gradimo« ali uničujemo, osrečujemo ali ubijamo. S svojim ravnanjem lahko ustvarimo nebesa ali pekel na zemlji.

Božja beseda nas opozarja tudi na možnost večnega pogubljenja. To svarilo je izrekel Jezus, ki je Usmiljenje. Odpovej se vsemu, kar te ločuje od Boga! Bolje je izgubiti fizično življenje (gr. bios), kot večno življenje (gr. zoe).
Evangelij nas vabi k strastnemu iskanju resnice, lepote in dobrote.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: