Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Zgodba o žabi, ki je hotela postati kakor vol

Žaba se je napihnila in vprašala: »Sem kakor vol?« »Še zdaleč ne«, so ji rekli. Napihnila se je še bolj. »Sem sedaj, kakor vol?« Kje pa, še vedno ne«, so ji odgovorili. Žaba se je še nekajkrat napihnila in počila.

Brezumnost povzpetništva

Če se v telesu začne nabirati voda, ki jo telo ne more absorbirati, se organizem napihne. To je bolezen! Kdor se povišuje in prezira druge, bo ponižan! Zakaj? Ker je poteptal svojo človeškost. Psihologi o takem človeku pravijo, da ni velik v svojem »resničnem jazu«, temveč zgolj v »navideznem jazu«. Bogastvo pridobljeno na račun drugih, častihlepnost in napuh so tri stopnice, ki vodijo v pogubo.

Resnična veličina

Prevzetnost uničuje, ponižnost rešuje! Pred Bogom smo vsi majhni. Ne domišljaj si, da že vse veš! Veliki smo, ko smo v službi bolnikov, starejših, nemočnih, neuspešnih, obupanih, sirot… Ti ljudje nam ne morejo povrniti. Toda, ko jim pomagamo, po njih prejemamo velike Božje milosti in Božje veselje.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: