Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Čas globalizirane brezbrižnosti

Mediji poročajo o milijonih revežev, ki so bili pobiti, ranjeni in oropani, o beguncih, brodolomcih…. Na to smo se navadili. Smo otopeli. Neobčutljiv je naš razum, neobčutljivo je naše srce, neobčutljivi smo v svojem ravnanju. Smo le še potrošniki medijskih informacij in preračunljivo iščemo svoje »koristi«, ki to v resnici niso.

»Bistrost, znanje, garanje, uspešnost in pravovernost« ne zadostujejo

Tudi roparji in morilci garajo, tudi tirani in častilci Satana so aktivni. Dokler nismo prežeti z Božjo ljubeznijo, smo brez prave moči, brez trdnega temelja. V kakšni zmoti so živeli pismouki in farizeji za katere so bili Samarijani »psi«! Kako neizmerno velik provokator je Kristus, ki je Usmiljenega Samarijana postavil za zgled!

Komu lahko postanem bližnji?

Kako lahko v sebi razvijem sposobnosti, da bom znal druge poslušati in videti njihove resnične potrebe? Kako dosežemo, da nam za druge ljudi ni vseeno, da jih poslušamo, jih tolažimo, spodbujamo, zdravimo? 

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: