Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Sposobnost za razumevanje simbolov

Veliko se govori o IQ (kognitivni inteligenca) in o EI (čustveni inteligenci). Ima v našem razvoju svoje mesto tudi inteligenca za dojemanje simbolov? Jeruzalemski tempelj je simbol štirih veliko večjih resničnosti: 1. Jezusovega poveličanega telesa (Jn 2, 21); 2. Našega telesa, ki je tempelj Svetega Duha (1Kor 6,19); 3. Cerkve – krščanske skupnosti (1 Kor 3, 16-17); 4. Nebes in večnega življenja (Hbr 9, 24).

Samarijanka razodeva Jezusa

Jezus je s smrtjo na križu daroval sam sebe. S to daritvijo ni vstopil v tempelj narejen s človeškimi rokami temveč v sama nebesa. En človek je več vreden, kot vsi templji in cerkve na svetu! Jezus je napovedal uničenje Jeruzalemskega templja: »Ne bo ostal kamen na kamnu« (Prim. Mr 13,2).

Zakaj potrošniška družba ni odgovor na naše resnične potrebe?

Ker je vedno več ljudi osamljenih. Ker se vedno več ljudi čuti nekoristnih in zaradi tega, »skakajo na kaktus«, delajo samomore ali se drogirajo. Ker imamo občutek, da gre življenje mimo nas, saj si nikoli ne bomo mogli privoščiti vsega, kar ponujajo reklame in doseči visokih zahtev, ki jih postavlja »napredna« družba. In tudi, ko določene stvari posedujemo, nismo srečni, ker morda teh stvari sploh ne potrebujemo, nimamo pa tega, kar zares potrebujemo. V nas je velika praznina, ki je ne moremo zapolniti s kopičenjem predmetov in užitkov tega sveta; še posebej ne, če je naše početje povezano z goljufijami, izkori-ščanjem prekarnih delavcev, krivičnimi plačami, slabo opravljenim delom in spodbujanjem raznih zasvojenosti.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: