Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Jezus je rekel: »Spravite proč vse to in iz hiše mojega Očeta ne delajte tržnice!«

(Jn 2,16)

Očistimo tempelj svojega srca! Če želimo med seboj živeti lepoto zvestobe, radodarnosti in pristnosti, potrebujemo novo srce. Do novega srca pa pridemo z darom duhovnega mišljenja, ki ga v nas zaseje Božja milost, zlasti prek desetih zapovedi. Te so rentgenski posnetek Kristusa. Niso vrsta prepovedi oziroma omejitev, ampak so novo življenje.
Negativni izraz zapovedi – ne kradi, ne žali, ne ubijaj … ta NE se spremeni v pozitivno držo: ljubiti, dati prostor drugim v svojem srcu, v mišljenje, ki
seje pozitivnost. Uporabljajmo deset Božjih zapovedi v našem vsakdanu in življenje bo za vse lepše.


papež Frančišek, nov. 2018

SVETI JOŽEF – ZAVETNIK DRUŽINE

Smo v osrednjem mesecu v letu sv. Jožefa, mesec marec, ki je že po tradiciji posvečen sv. Jožefu. Sv. Jožef nam po Svetem pismu ogromno govori, pove in pouči, pa čeprav v njem ne najdemo nobene njegove besede. Nagovarja nas po svojem zgledu. Jožef je bil glava najpomembnejšega temelja družbe, ki je družina, zgrajena na zakonski zvezi. Poudarek: na zakonski zvezi! Zakonci so največje upanje današnjega in prihodnjega sveta. Zakonci so stanovsko poklicani, da pričujejo o zvestobi in ljubezni, ki jo skozi vse čase izraža Kristus do svoje neveste, ki je Cerkev. To je teologija zakramenta sv. zakona! Tudi Peter skala je bil zakonec in na to skalo je Kristus sezidal Cerkev. Zato bo družina grajena na možu in ženi obstala! Peklenska vrata je ne bodo premagala. To je velika prerokba in veliko pričevanje, ki nam ga zagotavlja tudi sv. Jožef! …

sv. Jožef, prosi za naše družine!

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: