Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Pedagoški pomen blagoslovljenega zelenja

Jezus ni pridigal »svetega sovraštva«, ampak ljubezen do sovražnikov.Blagoslovljene oljčne veje, palmove veje ali butare zelenja in cvetja so na vseh kontinentih simbol miru.  Spominjajo nas, da si vedno znova prizadevamo za mir, pravičnost in odpuščanje.  Kakšna je naša pedagogika? Kako vzgajamo otroke in mlade? Jih vzgajamo za osvobajanje od samega sebe, za preraščanje egoizma in premagovanje zla? Kako razumevanje Pasijona vpliva na naše življenje, odnose, na vzgojo?

 Kdo je Jezus?

Temeljno vprašanje pasijona v Markovem evangeliju je: »Kdo je Jezus?« Jezus, ki ga zasmehujejo in mučijo, molči. Odgovor evangelist Marko položi v usta rimskega stotnika: Prvi, ki je, po Jezusovi smrti, izpovedal vero v Jezusa, je bil pogan. Zakaj je stotnik veroval? Bil je vojak, ki je vedel, da zmaga močnejši, zmaga, kdor ima močnejše orožje, zmaga, kdor ubije drugega. Zakaj je vedel, da je Jezus v tem boju zmagal, čeprav so ga umorili? Zakaj se mu je svet obrnil na glavo? Doživel je razoroženo ljubezen, doživel je, da Jezus daje življenje, tudi tistim, ki ga ubijajo. Spoznal je, da je »znotraj« našega sveta še veliko večji svet. Jezusovo odrešenje je za vse ljudi, ki ga sprejmejo. 

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: