Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

STORI, KAR JE TVOJA DOLŽNOST, IN ZAUPAJ V BOGA

Papeža Janeza XXIII. so imenovali Janez Dobri, ker je izžareval pristno evangeljsko dobroto. Nekoč je pripovedoval, kako na začetku svoje papeške službe od samih skrbi ni mogel spati. Ko je že bil skoraj pri kraju s svojimi močmi, mu je neke noči Sveti Duh navdihnil misel: »Janez, kaj se delaš tako važnega! Kaj pa misliš, da si? Kristus je skrbel za svojo Cerkev, ko tebe še ni bilo, pa bo tudi sedaj. Naredi, kar moreš, potem pa mirno spi!« In od takrat naprej je bil čisto miren. Naredil je, kar je bilo v njegovi moči, in trdno zaupal, da bo Bog storil vse, kar je potrebno.

30. LET OSAMOSVOJITVE

Škofje spodbujajo, da v nedeljo 20. junija 2021 darujemo svete maše za domovino, blagoslovimo slovensko zastavo in jo izobesimo iz zvonika.

Škofje  vabijo, da se pridružimo pobudi 24 ur posta in molitve za domovino, ki bo potekala od 21. do 22. junija od 18.00 do 18.00 ter devetdnevnici za domovino. V četrtek 24. junija naj se po vseh župnijskih cerkvah ob 18.00 oglasijo zvonovi v čast 30. obletnice samostojnosti in neodvisnosti.

Resnična ljubezen je tisto seme, ki umira, da lahko rojeva novo,

da lahko zraste nekaj, kar lahko ponovno rojeva ljubezen …

Ljubezen je torej v svojem bistvu podaritev samega sebe.

Je popolnoma čista in lepa, a nezavarovana in ranljiva.

Živi edinole iz Jezusovega navdiha, njegovega zgleda, zato ne potrebuje zemeljskih čet in vojaške moči.

Njena trajna veljavnost se napaja iz Božjih korenin. Gradi oblast v notranjosti srca in vlada na veke.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: