Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

V okviru priprave na birmo ter veliko noč, so birmanski kandidati s pomočjo nekaterih staršev pripravili štirinajstih postaj iz kolaža. Na toplo pomladno nedeljo, 20. marca 2022 smo postaje obesili na stezi, ki vodi iz Solkana do nekdanje cerkvice na sveti Katarini. Skupina veroučencev, staršev in ostalih župljanov je nato poromala izped cerkve do vrha hriba z kratko molitvijo ob vsaki postaji. Zgodovinar Jernej Vidmar nam je ob koncu križevega pota predstavil pomen in zgodovino cerkvice na hribu, katerega danes mnogi poimenujejo kar Kekec po priljubljenem planinskem domu. Udeleženci so srečanje zaključili z druženjem ob priboljških iz nahrbtnika.

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: