Open/Close Menu Župnija svetega Štefana v Solkanu

Župnija Solkan - zavetnik sveti Štefan

Na poti v Nebesa – vsak svetnik je edinstven

Zahej (slov. »Čist«) je bil prodana duša, omadeževan, skorumpiran, voditelj cestninarjev – med cestninarji na vrhu hierarhije. Ni kopičil le denarja, temveč tudi moč. Če bi ga kdo ogrožal, bi ga prijavil Rimljanom… Danes bi rekli: za seboj je imel politiko, medije, policijo in sodstvo. Ni se držal prve Božje zapovedi, saj je kot božanstvo častil rimskega cesarja. Bil je izdajalec naroda, saj se je zaposli pri okupatorju…

Gorje nam, če druge zaničujemo!Nič narobe, če smo boljši kot drugi, če si prizadevamo za svetost, če se Bogu

O Zaheju lahko govorimo vse najslabše, toda ena stvar je bila pri njem dobra: želel je videti Jezusa.

Ni bil zadovoljen. Nekaj mu je manjkalo.

Danes smo podvrženi neprestanim psihološkim operacijam, medijskim manipulacijam, cenzuram, politični korektnosti, vsiljenim standardom po katerih naj bi se ravnali vsi; vsi naj bi enako misliti… Če kdo misli drugače, pripada temnim silam, ki jih je treba utišati, izgnati, zatreti…Smo zgolj roboti, ki delujejo po določenih algoritmih? Zgolj izpolnjujemo svoje »delovne obveznosti«, za katere smo plačani, četudi je to pisanje člankov v katerih mrgoli laži in manipulacij, uveljavljanje totalitarnih ukrepov…? Je v nas še želja, da bi ravnali po svoji vesti?

© 2020 Župnija Solkan izdelano z VamTam predlogo

Sledite nam: